Fenerbahçe Beko, Pınar Karşıyaka’yı 100 Sayıyla Geçti

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 5. haftasında Fenerbahçe Beko, sahasında Pınar Karşıyaka’yı konuk etti. Sarı lacivertli ekip, rakibini 100-88 mağlup ederek ligde 5’te 5, tüm kulvarlarda ise 10’da 10 yapmayı başardı. Fenerbahçe Beko ligde liderliğini sürdürmeye devam ederken konuk ekip Pınar Karşıyaka ise ligdeki 5. maçında 2. yenilgisini aldı ve 8. sırada kaldı.

Soyunma Odasına Eşitlikle Girildi

Karşılaşmaya konuk İzmir ekibi, Jaylon Marcus Brown ve Astacio’nun bulduğu basketlerle etkili başladı ve ilk üç dakikada 7 sayılık (2-9) fark yakaladı. Daha sonra Jonathan Motley, Marko Guduric ve Nick Calathes’la sayılarla üreten Fenerbançe Beko, 5. dakikada 12-11 öne geçti. Son bölümde Errick McCollum, Jaylon Marcus Brown ve Vittorio Brown’un üçlükleriyle üstünlüğü tekrar ele geçiren Pınar Karşıyaka, ilk periyodu 18-26 ‘lık skor ile 8 sayı farkla üstün tamamladı.

İkinci periyoda sarı lacivertli ekip oldukça hızlı başladı. Kaptan Melih Mahmutoğlu‘nun etkili oyunuyla farkı kapatan Fenerbahçe Beko, devre bitimine 5.5 dakika kala 5 sayılık üstünlük yakaladı ve skoru 35-30 yaptı. Çeyreğin son bölümü ise büyük bir çekişmeye sahne oldu ve skor tabelasında üstünlük sürekli el değiştirdi. İzmir ekibi Pınar Karşıyaka, bitime 1 dakika kala 5 farklı üstünlük yakalayan sarı lacivertlilere Kenan Sipahi ile Errick McCollum’un sayılarıyla yanıt verdi. Karşılıklı basketlerle geçilen son bölümde eşitlik sağlandı ve devre arasına 49-49 beraberlikle girildi.

Fenerbahçe Beko Farkını Üçüncü Çeyrekte Hissettirdi

Maçın üçüncü periyodunda Fenerbahçe Beko, etkili bir oyun sergileyip, rakibiyle farkı açtı. Özellikle Scottie Wilbekin’in üçlükleri ve Nigel Hayes Davis‘in sayılarıyla ilk 5 dakikalık bölümde karşılaşmadaki en yüksek farklı (16) yakalayan sarı lacivertli ekip, bu üstünlüğünü çeyrek sonuna kadar sürdürdü. Bu çeyrekte, her iki ekibe de sportmenlik dışı ve teknik fauller çalındı, oyuncular arasında sürtüşmeler yaşandı. Oldukça gergin geçen üçüncü çeyrek, 17 sayılık fark bulan Fenerbahçe Beko’nun 83-66 üstünlüğüyle sona erdi.

Son periyotta ev sahibi ekip Fenerbahçe Beko, oyun ve skor üstünlüğünü mücadelenin sonuna kadar korumayı başardı. Scottie Wilbekin ile Melih Mahmutoğlu’nun etkili oyunuyla farkı çift hanelerin altına düşürmeyen ve 100 sayı bulan ev sahibi ekip Fenerbahçe Beko, rakibi Pınar Karşıyaka’yı 12 sayı farkla, 100-88 mağlup etmeyi başardı ve yenilgisizlik serisini devam ettirdi.

Fenerbahçe Beko’da Scottie Wilbekin, ürettiği 27 sayıyla maçın en skorer ismi olurken Johnathan Motley de 22 sayı, 11 ribaunt ile öne çıktı. Sarı-Lacivertliler’de kaptan Melih Mahmutoğlu da karşılaşmayı 17 sayıyla tamamladı. Pınar Karşıyaka’da Angel Delgado; 18 sayı, 11 ribaunt ile etkili bir performans sergilerken Errick McCollum 17, Kenan Sipahi 14 sayı üretti. Ayrıca Kenan Sipahi, 10 asistle maçı tamamladı.