Anadolu Efesin Galibiyet Serisi

ING Basketbol Süper Ligi’ni domine eden Anadolu Efes şimdi de THY Euroleague’de galibiyet serisi yakaladı. ING Basketbol Süper Ligi’nde 15 maçta 15 galibiyet alan temsilcimiz Anadolu Efes şimdi de THY Euroleague’de 3 maçlık bir galibiyet serisi yakaladı.

THY Euroleague’de Seriye Bağladı

ING Basketbol Süper Ligi’ni domine eden Anadolu Efes şimdi de THY Euroleague’de galibiyet serisi yakaladı. ING Basketbol Süper Ligi’nde 15 maçta 15 galibiyet alan temsilcimiz şimdi de THY Euroleague’de 3 maçlık bir galibiyet serisi yakaladı.

THY Euroleague’de sezona istediği gibi başlayamayan temsilcimiz Anadolu Efes yavaş yavaş ritmini buldu. THY Euroleague’de parkeye çıktığı son 5 maçta 4 galibiyet alan temsilcimiz son olarak Himki’yi Sinan Erdem Spor Salonu’nda 99 – 60 mağlup ederek 3 maçlık bir galibiyet serisi yakaladı.

THY Euroleague’deki son beş maçında sırasıyla Barcelona’ya karşı galip gelen temsilcimiz sonraki hafta bir başka İspanyol temsilcisi Real Madrid’e kendi sahasında mağlup olmuştu.

Son mağlubiyetinden gerekli dersleri çıkaran Anadolu Efes, önce Fransız ekibi Lyon’u sahasında 80 – 102 mağlup etti. Ardında iç sahada arka arkaya oynadığı Berlin (84 – 76) ve Himki (99 – 60) mağlup ederek üç maçlık bir galibiyet serisi yakalayarak THY Euroleague’deki çıkışını sürdürmeyi başardı.

Rus ekibi Himki’yi farklı geçen lacivert beyazlılar aldıkları bu galibiyet ile THY Euroleague’de 8’inci sıraya yükseldi. Rus temsilcisi Himki ise aldığı bu mağlubiyet ile THY Euroleague’in dibine demir attı ve 18’inci sırada kaldı.

Mutlak Üstünlük

THY Euroleague’in 20’inci haftasında Rus ekibi Himki’yi 99 – 60 gibi farklı bir skor ile mağlup eden temsilcimiz Anadolu Efes hava atışışından bitiş düdüğüne kadar maçı üstün götürdü ve galibiyeti almayı başardı.

Karşılaşma boyunca 67 şutta 37 isabet bulan Anadolu Efes rakibine 23 isabetli şut imkânı sağladı. Anadolu Efes bu alanda %55,2 isabet oranı ile maçı kapatırken rakibi Himki şutlarında %40,4’lük bir isabet oranı yakaladı.

Temsilcimiz Anadolu Efes 40 dakikaya 41 ribaunt sığdırırken bunlardan 12’si hücum ribaundu oldu. Himki ise maç boyunca toplam 26 ribaunt alabilirken bunlardan yalnızca 6’sı hücum ribaundu olabildi.

Maçın en üretken ismi yalnızca 18 dakika 1 saniye görev yapmasına rağmen 19 sayı 3 ribaunt ve 2 asist ile Sertaç Şanlı oldu.