Anadolu Efes’in Galibiyet Serisi Sona Erdi

THY Euroleague’in 21. haftasında temsilcimiz Anadolu Efes, deplasmanda Rusya’nın Zenit takımına konuk oldu. İki takım arasındaki bu mücadeleyi temsilcimiz Anadolu Efes, 85 – 78 kaybetti.

Bu sonuç ile birlikte sahasında oynadığı maçı kazanan baş antrenör Xavier Pascual önderliğindeki Zenit, bu sezon THY Euroleague’de 13. galibiyeti aldı.

Öte yandan deplasmanda oynadığı maçı kaybeden baş antrenör Ergin Ataman yönetimindeki Anadolu Efes, bu sezon THY Euroleague’de 10. Mağlubiyetini almış oldu.

İki takım arasında oynanan maçın en skorer isimleri ise Zenit’te attığı 14 sayı ile Thomas, 13’er sayı ile Pangos ve Hollins ve 12 sayı ile Zubkov olurken; Anadolu Efes’te attığı 23 sayı ile Micic, 20 sayı ile Larkin ve 10’ar sayı ile Singleton ve Dunston oldu.

Maçın Detayları

THY Euroleague’in 21. Haftasında The Sports Comlex Sibur Arena’da Zenit ile Anadolu Efes kozlarını paylaştı. Maçın ilk çeyreğine etkili başlayan taraf ev sahibi Zenit oldu. Boyalı bölgeden bulduğu sayılarla skor üstünlüğünü eline geçiren Zenit, birinici periyotu 28 – 15 önde tamamladı.

Maçın ikinci çeyreğinde de etkisini sürdüren taraf Zenit oldu. Temsilcimiz Anadolu Efes, rakibine karşılık vermekte zorlanınca aradaki fark açılmaya başladı ve maçın ilk yarısı 53 – 31 sona erdi.

Maçın üçüncü çeyreğinde ise savnmada sertliği öne plana çıkaran temsilcimiz Anadolu Efes, rakibine kolay sayı şansı tanımadı. Hücumda da etkili olan Anadolu Efes, üçüncü periyotu 64 – 55 geride kapattı.

Maçın dördüncü ve son çeyreğinde ise temsilcimiz Anadolu Efes, aradaki farkı eritmesine rağmen öne geçmeyi başaramadı ve Rusya temsilcisi Zenit, mücadeleyi 85 – 78 kazandı.

Sayı Dağılımı

THY Euroleague’in 21. haftasında temsilcimiz Anadolu Efes, deplasmanda Rusya’nın Zenit takımına konuk oldu. İki takım arasındaki bu mücadeleyi temsilcimiz Anadolu Efes, 85 – 78 kaybetti. Bu sonuç ile birlikte sahasında oynadığı maçı kazanan baş antrenör Xavier Pascual önderliğindeki Zenit, bu sezon THY Euroleague’de 13. galibiyeti aldı.

THY Euroleague’in 21. Haftasında oynanan maçta Rusya temsilcisi Zenit, temsilcimiz Anadolu Efes’i konuk ettiği maçta 85 – 78 yendi.

İki takım oyuncularının sayı dağılımı ise şöyle oldu: Zenit’te Pangos 13, Hollins 13, Thomas 14, Ponitka 10, Gudaitis 11, Baron 10, Pushkov 2 ve Zubkov 12 sayı atarken;

Anadolu Efes’te Larkin 20, Singleton 10, Micic 23, Dunston 10, Sertaç Şanlı 6, Moerman 5 ve Simon 4 sayı attı.