Anadolu Efes Yunanistan’dan Galibiyet ile Dönüyor

Anadolu Efes; Türkiye’yi başarıya alıştırdı. Son iki sezonda THY Euroleague’de şampiyon olan Anadolu Efes; ülkemize haklı bir gurur yaşattı. Ergin Ataman; başarıları ile göz doldurdu. Dünyanın en önemli koçlarından birisi olduğunu ispat etti.

Anadolu Efes için bu yıl işler pek iyi gitmiyor. Geçtiğimiz sezonun ardından kadroda birtakım değişiklikler yapılmıştı. Fakat, yeni transferlerin en azından şu ana kadar beklenen katkıyı vermekten çok uzak olduklarını dile getirebiliriz. Anadolu Efes; bilhassa THY Euroleague 2022 – 2023 sezonunda sıkıntılı günler yaşıyor. Lacivert beyazlı kulübün ilk sekize girememe ihtimali mevcut! Temsilcimiz; geçtiğimiz günlerde Yunanistan’ın tanınmış kulüplerinden Panathinaikos ile karşı karşıya geldi.

Lacivert Beyazlı Takım Sahadan Galibiyet ile Ayrıldı

Anadolu Efes; Panathinaikos ile deplasmanda karşılaştı. Yunanistan deplasmanının ne kadar zor olduğunu herkes bilir. Anadolu Efes; bu maçı kazanmak ve üst sıralara tırmanmak istiyordu. Rakibinin gücünün ve saha – seyirci avantajının farkındaydı. Ancak, temsilcimiz; bu tür ortamlarda oynamaya ve rakibine direnç göstermeye alışkın bir takımdı.

Anadolu Efes; OAKA Arena’da oynanan maça pek iyi başlayamadı. İlk çeyreği 21-18 geride kapattı. İkinci çeyreğe çok daha iyi başlayan Anadolu Efes; bazı oyuncularının devreye girmesiyle beraber üstünlüğü yakaladı. Soyunma odasına da 43-40 önde gitti. Panathinaikos; üçüncü çeyreğe istekli başlasa da devamını getiremedi. Anadolu Efes; hem içeriden hem de dışarıdan bulduğu sayılar ile farkı açmaya başladı. Temsilcimiz; üçüncü çeyreği 64-54 önde kapattı.

Maçı izleyenler; Panathinaikos’un son çeyrekte nasıl bir reaksiyon vereceğini fazlasıyla merak ediyorlardı. Yunan takımı; son sette seyircisini de arkasına alarak etkili bir oyun ortaya koydu. Ancak, Anadolu Efes’in üçüncü çeyreğini on farkla üstün kapattığı bir maçı kaybetmeye kesinlikle niyeti yoktu. Her ne kadar on sayılık fark erise de maçın galibi temsilcimiz oldu. Anadolu Efes; maçtan 87-82 galip ayrıldı.

Maçın En Skorer İsmi Clyburn Oldu

Anadolu Efes’te bu maçta birden çok ismin iyi bir performans ortaya koyduğunun altını çizebiliriz. Bu isimlerin başında Clyburn geliyor. Deneyimli oyuncu; maçta 24 sayı kaydetti. Maçın en skorer ismi oldu. Bunun yanı sıra, Bryant 16, Larkin 13 ve Zizic de 12 sayı ile takımlarına olabilecek en iyi şekilde katkı sağladılar. Panathinaikos’ta Grigonis’in 23 sayı kaydettiğini söyleyebiliriz.

Anadolu Efes Ne Durumda?

Anadolu Efes; THY Euroleague’de bu sezon da şampiyon olmak istiyor. Ancak, temsilcimizin işi bir hayli zor! Lacivert beyazlı takım; bu sezon THY Euroleague’de 25 maça çıktı. Bu maçların 13’ünden galibiyet ile ayrıldı. 12 maçı kaybetti. Güncel tarih itibariyle, sekizinci sırada bulunuyor. Ancak, hem Anadolu Efes’in hem de diğer takımların eksik maçları mevcut! Temsilcimiz; galibiyetlerine devam ederek normal sezonu ilk sekiz içerisinde bitirmek zorunda!