Anadolu Efes Üçüncü Maçı Kaybetti

ING Basketbol Süper Ligi 2021 – 2022 Sezonu’nun play off maçları heyecanla devam ederken Anadolu Efes, serinin dördüncü maçında Galatasaray NEF’e yenildi.

Özellikle ilk çeyrekte maça çok iyi başlayan ve rakibini sindirmeyi başaran şampiyon takımımız ne yazık ki bu performansı diğer periyotlara yansıtamadı.

Anadolu Efes ilk periyotu 16 – 23 önde kapamasına karşılık, diğer periyotları sırasıyla 26 – 20, 24 – 21 ve 20 – 17’lik skorlarla tamamlayıp parkeden 86 – 81’lik mağlubiyetle ayrıldı ve seride durum 2 – 2 oldu.

Anadolu Efes Galibiyet Performansları Alamadı

Anadolu Efes adına maçta baş antrenörümüz Ergin Ataman’ın en çok süre verdiği oyuncu, Turkish Airlines Euroleague 2021 – 2022 Sezonu MVP’si olan Vasilije Micic idi.

39 dakika 3 saniye parkede kalarak oyununu büyük bölümünde yer alan Vasilije Micic, aynı zamanda lacivert beyazlı ekibimizin en skorer ismi olmayı da başardı.

Galatasaray NEF potasına 23 sayı gönderen yıldız oyuncumuz bunun yanında 6 ribaunt ve 3 de asist ekledi.

Vasilije Micic’in bu performansının yanında takımın en çok süre alan ikinci oyuncusu Elijah Brigham Bryant ise 34 dakika 31 saniye içerisinde 13 sayı 8 ribaunt ve 4 asistlik katkı yaptı.

Takımın özellikle savunmadaki direnç noktasını oluşturan Chris Singleton ise 32 dakika 27 saniyelik parke performansını 12 sayı ile taçlandırdı. Ne var ki Chris Singleton ribaunt performansında düşük kaldı ve sadece 3 ribaunt olarak ING Basketbol Süper Lig’i Play Off serisi dördüncü maçını tamamladı.

Anadolu Efes’in hücum liderlerinden olan milli basketbolcumuz Shane Larkin ise 17 sayı attığı maçta ne yazık ki galibiyete yetemedi.

Baş antrenörümüz Ergin Ataman’ın dar bir rotasyon kullandığı maçta kenardan gelen Bryant Dunston 9 sayı 8 ribaunt ile katkı verirken geçtiğimiz günlerde Anadolu Efes ile sözleşmesini uzatan Buğrahan Tuncer ise 5 sayı 3 ribaunt 2 asist ile maçı bitirdi.

De Bost Yine Öne Çıktı

anadolu efes

Rakibimiz Galatasaray NEF’te ise öne çıkan oyuncu Demarquis Dangelo Bost oldu.

Play off serisi boyunca çok etkili bir basketbol oynayan De Bost, serinin dördüncü karşılaşmasında da Turkish Airlines Euroleague şampiyonu Anadolu Efes takımımızı oldukça zorladı.

Maçı 20 sayı ile bitirerek Galatasaray NEF’in en skorer oyuncusu olan ve aynı zamanda 35 dakika 48 saniye parkede kalarak takımının en uzun süre alan ismi olan De Bost, bu istatistiklerine 3 ribaunt ve 7 de asist ekledi.

Anadolu Efes savunmasının durdurmakta sıkıntı çektiği De Bost’un ardından Galatasaray NEF adına en etkili olan isim Kerry Blackshear idi. Kerry Blackshear, 31 dakika 31 saniyelik süre zarfında 18 sayı 5 ribaunt ve 2 asist ile oynayarak sarı kırmızılı takımının galibiyetinde rol oynadı.

Bu iki ismin yanında maça ilk 5’te başlayan Hüseyin Göksenin Köksal 27 dakika 49 saniyede 10 sayı 7 ribaunt ve Sadık Emir Kabaca ise 25 dakika 1 saniyede 11 sayı 5 ribaunt ile oynadı.