Anaolu efes takımı

Anadolu Efes Takımı Karşıyaka Galibiyeti

Anadolu Efes takımı Maç Sonucu – Karşıyaka 80 – 82 olarak sonuçlandı.
En yakın rakibi olan Pınar Karşıyakayı 2 farkla mağlup eden Anadolu Efes ekibi, ligin ilk yarısını lider olarak tamamladı. 
ING Basketbol Ligini lider olarak tamamlayan Anadolu Efes takımı son hafta maçında Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonunda Pınar Karşıyaka takımını 80-82 sayı ile mağlup ederek ligin yarısını lider olarak tamamlamanın sevincini yaşıyor. Maça liderlik umuduyla çıkan Anadolu Efes – Pınar Karşıyaka karşılaşması normal sürede 73-73 eşitlikle bitti. İlk 3 periyotta yalnız 5 sayı atan Larkin 4. periyot ve uzatma bölümündeki üstün performansı ile takımını galibiyete taşıyarak ligin ilk yarısını lider tamamlamasını sağladı.

Anadolu Efes Takımı İlk Yarının Lideri Oldu


Bu galibiyet ile birlikte oynadığı 15 maçın 14’ünü kazanan Anadolu Efes takımı ilk yarının sonunda liderlik yarışında yüzü gülen taraf oldu. Son maç ile birlikte liderlik koltuğuna yerleşen Anadolu Efes takımı bu sezon ligde ve Avrupa’da içerdeki ilk yenilgisini alan Pınar Karşıyaka, 12 galibiyet ile kaldı. Anadolu Efes takımında Micic 20, Larkin 21 sayı ile galibiyetin en büyük sayısını atan 2 oyuncu oldu. Pınar Karşıyaka ekininden Crocker’in iyileşip geçtiğimiz hafta takıma tekrar dönmesiyle Triche kadronun dışında kalan isim oldu.

Çekişmeli geçen karşılaşmanın ilk periyodundan iki takımda sayılar buldu. Skor üstünlüğün sıkça el değiştirdiği periyodun son bölümüne gelindiğinde Anadolu Efes takımnıı Micic ve Larkin’in dış atışlarıyla öne geçen taraf oldu. Buğrahan’ın son saniyede uzak mesafeden attığı üçlük ile 23-18 Anadolu Efes takımının lehine sonuçlandı.

İkinci periyoda gelindiğinde Pınar Karşıyaka ekibinin 7 dakika içinde sadece 7 sayı üretmesini lehine çeviren Anadolu Efes takımı, Micic’in skorcu oyunu ile farkı 11 sayıya çıkardı. Ancak Pınar Karşıyaka ekibi, rakibine M’Baye ve Nusret ile karşılık verip farkın daha fazla açılmasının önüne geçti. İlk yarı sonuna soyunma odasına 42-32’lik skor ile konuk ekip üstün girdi.

Maç Ayrıntıları

SALON: Mustafa Kemal Atatürk
HAKEMLER: Aytuğ Ekti, Erşan Kartal, Duhan Kayiçi
PINAR KARŞIYAKA: Taylor 17, Crocker 2, Metecan 15,  M´Baye 11, Morgan 12, Kennedy 8, Yunus, Semih Erden 9, Nusret 6, Onuralp
ANADOLU EFES: Larkin 21, Micic 20, Singleton 15, Simon 6, Pleiss 12, Sertaç, Doğuş, Buğrahan  8
1. PERİYOT: 18-23
2. PERİYOT: 42-32
3. PERİYOT: 50-52
4. PERİYOT: 73-73
5 FAUL: 29.33 Semih Erden, 41.30 Morgan (Pınar Karşıyaka), 31.06 Sertaç, 33.12 Pleiss (Anadolu Efes)