Anadolu Efes Rahat Kazandı 11 Kasım

Turkish Airlines Euroleague’in 9. Haftasında Alba Berlin ile deplasmanda karşı karşıya gelen Anadolu Efes, rakibi karşısında 90-63’lük rahat bir galibiyet aldı. Turkish Airlines Euroleague’in son şampiyonu Anadolu Efes, bu skorla ligdeki üçüncü galibiyetini aldı. Alba Berlin ise ligdeki 6. Mağlubiyetini aldı.

Anadolu Efes’te Shane Larkin, bu maçta bulduğu isabetle kariyerinde 300 üçlük barajını aşarken Sırp oyun kurucu Vasilije Micic ise attığı 19 sayı ile Euroleague kariyerindeki 2000. Sayısına ulaştı.

Anadolu Efes, Turkish Airlines Euroleague’in 10. Haftasında Olympiacos’u konuk edecek. Alba Berlin ise Euroleage’in 10. Haftasında Zenit ile karşı karşıya gelecek.

Son Şampiyon Çıkışa Geçti

Turkish Airlines Euroleague’de 2021-22 sezonuna beklenenin çok uzağında başlayan son şampiyon Anadolu Efes, Alba Berlin karşısında rahat bir galibiyet aldı ve çıkışa geçti.

Maç yüksek tempoda ve karşılıklı sayılarla başladı. Ev sahibi Alba Berlin, ilk çeyrekte Anadolu Efes savunmasını dengesiz yakalaması sonucunda bulduğu sayılarla ilk bölümde skor üstünlüğünü ele geçirdi. Anadolu Efes ise çeyreğin ikinci bölümünde yedeklerden aldığı katkıyla oyunu dengeledi ve maçın ilk çeyreği, Alba Berlin’in 21-20’lik üstünlüğüyle sona erdi.

İkinci çeyrek de ilk çeyrek gibi karşılıklı sayılarla başladı. Anadolu Efes, ikinci çeyrekte savunmasını çok sertleştirdi. Hücumda da etkili olmaya başlayan Anadolu Efes, bulduğu sayılarla Alba Berlin’in nefes almasına izin vermedi. İkinci çeyrekte harika bir basketbol oynayan son şampiyon, soyunma odasına 51-31 önde girdi.

Anadolu Efes, ikinci çeyrekteki harika basketboluna üçüncü çeyrekte de devam etti. Anadolu Efes, domine ettiği üçüncü çeyrekte de skor avantajını korumayı başardı. Çok eforlu bir basketbol oynayan son şampiyon Anadolu Efes, üçüncü çeyreğin sonlarına doğru oyundan düşse de maçın son çeyreğine 70-47 önde girmeyi başardı.

Ev sahibi Alba Berlin, ikinci ve üçüncü çeyreklerin aksine son çeyreğe iyi başlayan taraf oldu. Alba Berlin, Anadolu Efes’i savunmada dengesiz yakaladı ve sayıları bularak farkı düşürmeye başladı. 2021-22 sezonunda oynadığı bazı maçlarda farkı koruyamayan Anadolu Efes, bu hatayı Alba Berlin karşısında yapmadı.

Alba Berlin’e cevap veren Anadolu Efes, farkı 20 sayı civarında tutmayı başardı. Son dakikalarda farkı açan Anadolu Efes, maçı 90-63 kazanmayı başardı.

Anadolu Efes, Alba Berlin karşısında 19/31 ile %61 2 sayı, 12/29 ile %41 3 sayı ve 19%19 ile %84 serbest atış isabetleriyle oynadı. Anadolu Efes, 24 savunma, 10 da hücum olmak üzere toplam 34 ribaund aldı ve 20 asist yaptı.

Albe Berlin ise 16/33 ile %48 2 sayı, 6/26 ile %23 3 sayı ve 13/18 ile %72 serbest atış isabetiyle oynadı. Alba Berlin, Anadolu Efes karşısında 15 savunma, 8 de hücum ribaundu ile toplam 23 ribaund aldı ve 16 asist yaptı.

Anadolu Efes Bir Hücum Takımıdır

Maç sonrasında açıklamalarda bulunan Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman, bu galibiyetin kendileri için çok önemli olduğunu dile getirdi.

Takımın hücum performansından çok memnun olduğunu belirten Ataman, Anadolu Efes’in bir hücum takımı olduğunu söyledi. Ergin Ataman, Anadolu Efes’in bir hücum takımı olduğunu ve hücumdaki performansın kendileri için çok önemli olduğunu dile getirdi.