Anadolu Efes Maccabi Tel Aviv Karşısında Tutunamadı

Anadolu Efes; Türk basketbolunun gurur kaynaklarından birisi! Lacivert beyazlı takım; 2020 – 2021 ve 2021 – 2022 sezonlarında THY Euroleague’de şampiyon olarak ülkemize büyük gururlar yaşattı. Anadolu Efes; 2022 – 2023 sezonuna da benzer hedef ile başladı. THY Euroleague’de bir kez daha şampiyon olmayı hedefliyordu. Ergin Ataman; yeni sezon öncesinde bazı oyuncular ile yolları ayırdı. Kadroda çok ciddi olmasa da revizyona gitti.

Anadolu Efes bu sezon pek başarılı değil! Lacivert beyazlı takımın ilk sekize girmek adına daha iyi sonuçlar alması gerekiyor. Gelin, temsilcimizin Maccabi Tel Aviv ile oynadığı maçın detaylarına yakından bakalım!

İstanbul Temsilcisi Rakibine Farklı Mağlup Oldu

Anadolu Efes; Maccabi Tel Aviv gibi güçlü bir takımı kendi sahasında ağırladı. Temsilcimiz; saha ve seyirci avantajını da kullanarak bu maçtan galibiyet ile ayrılmayı hedefliyordu. Fakat, rakibinin gücünün de farkındaydı. Anadolu Efes maça pek iyi başlayamadı. Maccabi Tel Aviv; karşılaşmanın ilk periyodunda üst üste üçlükler bularak farkı açtı. İlk devreyi de 33-20 önde tamamladı.

Karşılaşmayı izleyenler; Anadolu Efes’in ikinci periyotta çok daha etkili olacağını düşünüyorlardı. Fakat, Maccabi Tel Aviv; inanılmaz bir şut isabet oranı yakalamıştı. Martin’in üç sayılık basketleri ile 12-0’lık seri yakalayarak temsilcimiz karşısında 25 sayılık farkla öne geçti. Anadolu Efes; M’Baye ve Beaubois ile farkı kapatmaya çalışsa da bu hedefine ulaşamadı. Maccabi Tel Aviv; soyunma odasına 54-33 önde gitti.

İkinci yarıda yaşanacaklar merak konusuydu. Anadolu Efes’in bir sürprize imza atması bekleniyordu. Fakat, o sürpriz bir türlü yaşanmadı. Bryant ve Dunston; Anadolu Efes adına öne çıkan isimlerdi. Bu iki oyuncu skora katkı yapmaya çalışıyorlardı. Fakat, Anadolu Efes; savunmada kötüydü. Bu yüzden, fark bir türlü erimiyordu. Maccabi Tel Aviv; son periyoda 68-48 önde girdi. Anadolu Efes; son periyoda tahmin edildiği gibi daha iyi başladı. Farkı bir ara 12 sayıya kadar indirdi. Ancak, Maccabi Tel Aviv’in maçı bırakmaya niyeti yoktu. İsrail ekibi; maçın son anlarında yine isabetli üçlük atmaya başladı. Sonuç olarak, maçı 86-64’lük skorla kazanan taraf Maccabi Tel Aviv oldu.

Anadolu Efes En Kısa Sürede Toparlanmak Zorunda!

Anadolu Efes; bir kez daha THY Euroleague’de şampiyon olmak istese de bu hedefine ulaşması adına kalan maçların birçoğundan galibiyet ile ayrılmak zorunda! Lacivert beyazlı takım; bu sezon çıkmış olduğu 27 maçın 13’ünü kazandı. 14 maçı kaybetti. Temsilcimizin bir maçı yaşanan deprem felaketi sebebiyle ertelendi. Anadolu Efes; güncel tarih itibariyle THY Euroleague’de onuncu sırada bulunuyor.

Yakından takip edenlerin bildiği üzere THY Euroleague’de normal sezonu ilk sekiz içerisinde tamamlayan takımlar final – four için mücadele etme hakkını kazanıyorlar. Anadolu Efes; ilk sekiz içerisinde yer almak için çaba göstermeli!