Anadolu Efes ING Basketbol Süper Ligi’nde Yenilmiyor

ING Basketbol Süper Ligi’nin 16. haftasında Anadolu Efes, kendi sahasında konuk Galatasaray’ı konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi ev sahibi Anadolu Efes, 90 – 80 kazanmayı başardı.

Bu sonuç ile birlikte sahasında oynadığı maçtan galip ayrılan baş antrenör Ergin Ataman yönetimindeki Anadolu Efes, bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde sahaya çıktığı 15. maçıda kazanarak namağlup ünvanını sürdürdü.

Deplasmandan yenildi ile ayrılan baş antrenör Ömer Uğurata önderliğindeki Galatasaray ise bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde 11. mağlubiyetini almış oldu.

İki takım arasında oynanan bu mücadelede en skorer isimler ise Anadolu Efes’te attığı 20 sayı ile Micic, 15 sayı ile Beaubois ve 12 sayı ile Moerman olurken; Galatasaray’da attığı 21 sayı ile Yiğit Arslan, 14 sayı ile Trice ve 13 sayı ile Marei oldu.

Maçın Detayları

ING Basketbol Süper Ligi’nin 16. haftasında Sinan Erdem Spor Salonu’nda Anadolu Efes ile Galatasaray kozlarını paylaştı. Maçın ilk çeyreğine etkili başlayan taraf ev sahibi Anadolu Efes oldu.

İlk çeyreğin ortalarında farkı çift haneli sayılara kadar çıkaran Anadolu Efes’e daha sonra Galatasaray kenardan gelen oyuncuları ile karşılık verince Anadolu Efes, birinci periyotu 24 – 18 önde kapattı. Maçın ikinci çeyreğine iki takımda tutuk başladı ve arka arkaya top kayıpları yaşandı.

Galatasaray’da Yiğit Arslan farkın açılmasına izin vermezken; Anadolu Efes’te ise Micic ve Moerman sayı üstünlüğünün karşı tarafa geçmesine izin vermedi. Böylelikle maçın ilk yarısını Anadolu Efes, 49 – 40 önde tamamladı.

Maçın üçüncü çeyreğinde farkı tekrardan çift hanelere çıkaran Anadolu Efes, kenardan gelen oyuncularının da katkısıyla üçüncü periyotu 22 sayı farkla 76 – 54 önde bitirdi.

Mçaın dördüncü ve son çeyreğinde ise konuk takım Galatasaray, maçtaki en etkili çeyrek performansını ortaya koydu. Rakibini top kayıplarına zorlayan ve başarılı hücum organizasyonları ile arka arkaya sayılar bulan Galatasaray, maçın son dakika sadece 7 sayı geride girdi.

Son çeyrekte oyundan düşmesine rağman son dakikayı etkili oynayan ev sahibi Anadolu Efes, mücadeleyi 90 – 80 kazanmayı başardı.

Sayı Dağılımı

ING Basketbol Süper Ligi’nin 16. Haftasında oynanan maçta Anadolu Efes, kendi sahasında Galatasaray’ı 90 – 80 yenidi.

İki takım oyuncularının sayı dağılımı ise şöyle oldu:

Anadolu Efes’te Micic 20, Beaubois 15, Tolga Geçim 4, Moerman 12, Sertaç Şanlı 7, Larkin 6, Yiğitcan Saybir 3, Doğuş Balbay 3, Buğrahan Tuncer 8, Anderson 8 ve Dunston 4 sayı atarken;

Galatasaray’da Trice 14, Yiğit Arslan 21, Jefferson 7, Göksenin Köksal 3, Marei 13, Hunter 9, Motum 8, Caner Erdeniz 3 ve Eray Aydoğan 2 sayı attı.