ANADOLU EFES 9’MAYISTA GALİBİYET İLE KAPATTI

ING basketbol Süper Ligi kapsamında oynanan 2020-2021 sezonunun son mücadelesinde Lider ekip Anadolu Efes sahasında Darüşşafaka Tekfen e misafir etti.  Karşılaşmadan 10 sayı fark ile galip çıkan taraf ev sahibi ekip Anadolu Efes olurken skor 84-74’tü.

Bu mücadele sonrasında ING basketbol Süper Ligi’nin 2020/2021 sezonu bir sırada bitirmeyi garantilemiş olan ev sahibi Anadolu Efes 29. galibiyetini elde ederken konuk ekip Darüşşafaka lise Lig kapsamındaki 14 mağlubiyetini aldı ve puan durumunda 7 sırada tamam dedi.

BAŞA BAŞ GEÇEN BİR İLK DEVRE

Karşılaşmanın ilk çeyreğinde başa baş bir mücadele gömülürken ekipler molaya 1414 beraberlik ile gitti. Muğla’nın bitimi sonrasından yetenekli oyuncuları tarafından verilen skor katkılarıyla Tempo yakalayan konuk ekip Darüşşafaka ilk çeyreği 4 sayı fark ile 18-22 önde kapattı.

Mücadelenin ikinci periyodunda Berk Demir’in göstermiş olduğu Etkin performans sayesinde Ordu Üstün olmayı başaran komik ekip televizyon modasına girildiğinde 3 sayı farkla 28-31 öndeydi.  Adrenalin seviyesinin bir an olsun düşmediği mücadelede Fethiye benim savunmasını permayı başaramayan Anadolu Efes soyunma odasına 5 sayı farkla 38-43 geride gitti.

SON PERİYOTTA MAÇI KOPARDI

Maçın 3’ü periyodunda mücadeleye iyi başlayan taraf ev sahibi ekip Anadolu Efes oldu. Buğrahan Tuncer gibi yetenekli bir oyuncusundan almış olduğu spor katkıları ile ekibin üstünlük kurmayı Başaran Anadolu Efes skoru 49-46 ya getirdi. Periyodun geriye kalan dakikalarında Bak şimdi değerli sık sık el değiştirse de son periyoda takımlar 5757 beraberlik ile gitti.

Karşılaşmanın son çeyreğinde mücadeleye iyi başlayan ekip ev sahibi Anadolu Efes oldu. Lacivert-beyazlı ekibin yetenekli oyuncusu Buğrahan Tuncer önderliğinde yakalamış oldu 70’lik seri ile skor 6457 ye gelirken bu dakikadan sonra konuk ekip Darüşşafaka Enza olmakta zorlandı.

Bu dakikadan sonra yetenekli oyuncularından almış olduğu sayı katkısına devam eden Anadolu Efes periyodun niye suresinde farkı çift hanelere çıkarmayı başarırım skoru 67-57 ye getirdi. Geriye kalan zamanda konuk ekibin fırsat yaratmasına müsaade etmeyen ev sahibi Anadolu Efes karşılaşmada 10 sayı fark ile 84-74 zaferle ayrılmayı bildi.